Meget attraktivt beliggende velinderettet villa
5 vær. villa beliggende i en af de mest attraktive adresser i Nuuk.Villaen er på 1 plan og er veldig godt indrettet, men gode rum og masser af plads til den pladskrævende familie.
Beliggende tæt på indkøbsmuligheder, skoler og børnehaver. Derudover er den lige ved siden af langrendsløjpen og naturskønt område.
Der er masser af muligheder og køber har mulighed for at sætte eget præg på villa.
Boligen indeholder: 4 gode soveværelser, en flot stor stue med loft til kip og store vinduespartier. God nordøstvendt terrasse. 2 badeværelser. Stor bryggers. Isoleret skue.
Indretning:
Entré med god garderobeplads. Stor bryggers med vask og plads opbevaring samt vaskemaskine. Gæstebadeværelse. Køkken i åbent forbindelse til spisestue. Stor stue med loft til kip og udgang til nordøstlig altan. 4 rigtig gode soveværelser. Stort badeværelse.
Iiminaq 6, 3905, Nuussuaq
Sagsnummer | 3023 |
Ejendomstype | Villa, 1. fam. |
Boligareal | 150 m2 |
Rum | 5 |
Byggeår/ombygget | 2002 / - |
Kontantpris | 4.400.000 |
Udbetaling | 220.000 |
Brutto | 19.493 |
Netto | 15.470 |
Månedlig ejerudgift | 187 |