MEGET VELHOLDT VILLA - PANORAMA UDSIGT
Denne skønne villa er centralt beliggende på rolig vej - med STORSLÅET panoramaudsigt!Villaen er løbende renoveret siden 2019 og fremstår meget flot, lys og indbydende.
Nyt og moderne AUBO køkken fra 2019 - med flotte massive egetræsbordplader, ekstra stor håndvask, samt overdådigt mange kvalitets-hvidevarer fra Siemens og Bosch samt naturligvis en Quooker.
Nyt og dejligt badeværelse med AUBO inventar, rain-shower, gulvvarme og boblebad - fra 2022.
Ny vandledning og ny kloakstikledning - fra 2022.
Meget stor terrasse med fantastisk udsigt til havet og byen. På terrassen er der også plads til at nyde en tur i sauna eller den udendørs spa, som begge kan følge med til reduceret pris.
Fra terrassen er der via ny trappe nem adgang til udhuset, som er isoleret og mulig at opvarme - det er et rigtig godt sted til opmagasinering.
Nye Trolltekt lofter på hele øverste etage, hvor der i entré og stue samt køkken/alrum er indbygget loftspots. Den særdeles store stue kan opdeles, så der er ekstra soveværelse.
Der er luft-til-luft varmepumpe monteret i 2019. Ejendommen opvarmes ved oliefyr.
Sælger foranlediger installation af nyt kondenserede oliefyr samt yderlige forbedringer og vedligeholdelse, som alt sammen er indeholdt i udbudsprisen - så boligen kan være klar til en ny ejer!
Mulighed for egen indgang i nederste etage.
150 kvm. bebygget areal - heraf 130 kvm beboelse + 25 kvm. integreret og opvarmet tilbygning.
70 kvm. beboelse i nederste etage.
I alt 225 kvm. brutto areal.
Villaen egner sig til den pladskrævende familie og til dem, som gerne vil have plads til at drive erhverv hjemmefra.
SKAL OPLEVES!
Kontakt Sisimiuts lokale ejendomsmægler for en fremvisning!
Mukkup Aqq. 10, 3911, Sisimiut
Sagsnummer | 2860 |
Ejendomstype | Villa, 1. fam. |
Boligareal | 200 m2 |
Rum | 5 |
Byggeår/ombygget | 1985 / - |
Kontantpris | 3.875.000 |
Udbetaling | 400.000 |
Brutto | 22.784 |
Netto | 14.745 |
Månedlig ejerudgift | 814 |
Set de sidste 24 timer | 4 |