Skøn lejlighed udlejes til virksomheder eller andre offentlige institutter
105 gode kvm. 4-Vær. velholdt lejlighed i børnevenligt og roligt område.En stor solterrasse med aftensol samt altan med morgensol og fantastisk udsigt over Sermitsiaq.
Depositum svarende til 3 måneders husleje inkl. tillæg til fællesudgift.
Hertil tillæg af fællesudgift kr. 850,00.
Lejekontrakten vil være uopsigelig i minimum 2 år.
Overtagelse muligt pr. 01.12.2025.
Udlejes kun til virksomheder eller andre offentlige institutter.
Qernertunnguit:
Området er opkaldt efter områdets 3 mindre fjeldtoppe, som er sorte, hvor man nemt kan gå op og se ud over fjord og by i alle retninger. Dette naturskønne område er både børnevenligt og præget af at der er roligt miljø.
Indretning:
Indbydende entré med gulvvarme, skab og garderobeplads. Meget flot og rummeligt badeværelse, væghængt toilet, god skabsplads og vindue. Børneværelse med flere højskabe. Stort soveværelse med 2 vinduespartier og 4 højskabe. Stort soveværelse med 2 skabe. Meget stor og lys stue med udgang til altan, i åben forbindelse med stort og velholdt køkken, med udgang til den store terrasse. Stort køkken - adgang til bryggers/vaskerum med klinkegulv, gulvvarme, vaskemaskine og håndvask.
Avallia 34 101., 3905, Nuussuaq
| Sagsnummer | 3522 |
| Ejendomstype | Ejerlejlighed |
| Boligareal | 105 m2 |
| Rum | 4 |
| Byggeår/ombygget | 2005 / - |
| Depositum | 46.950 |
| Månedlig leje | 14.800 |
| Ledig pr. | 01.12.2025 |


Carina Serano
Køberrådgiver m. Tryghedsmærke Ejendomsmægler MDE
Mobil nummer: (+299) 24 96 84
Mail: carina@netbolig.gl
Skriv til Carina Serano
